Nabór - Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód informuje, iż w dniach:

13.06.2022 r. – 20.06.2022 r.

przyjmowane będą wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 

Priorytety Ministra ds. pracy na 2022 rok:

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób zatrudnionych w firmach, które na skutek pandemii COVID-19, musiały podjąć działania w celu dostosowania się do zmienionej sytuacji rynkowej.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego dla osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w powiecie zawodach deficytowych określonych w „Barometrze zawodów 2022 dla powiatu łódzkiego wschodniego", z niżej określonym zastrzeżeniem. Pracodawca wnioskujący o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu niż powiat łódzki wschodni, powinien wykazać (w oparciu o „barometr zawodów" dla właściwego powiatu), że zawód jest deficytowy (przewidywane jest na niego zapotrzebowanie) w miejscu wykonywania pracy.
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących będących członkami rodzin wielodzietnych.
  5. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
  6. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych.
  7. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej.

 

Limit środków KFS pozostający w dyspozycji PUP Łódź-Wschód w 2022 r. wynosi: 59 105,00 zł.

UWAGA !!!

Prosimy o:

  1. czytelne, rzetelne i kompleksowe wypełnienie wniosków oraz dołączenie wszystkich wymaganych załączników,
  2. zwrócenie uwagi, że każdy rodzaj / tematyka kształcenia muszą być ujęte w odrębnym Załączniku nr 1 do wniosku, do którego należy dołączyć 4 Załączniki nr 1a - Formularze ofert zawierającymi programy kształcenia i oferty cenowe (1 wybranego przez Pracodawcę realizatora usługi kształcenia ustawicznego, oraz 3 realizatorów konkurencyjnych).

    Jeśli pracodawca wnioskuje o sfinansowanie:
    • 1 rodzaju / tematyki kształcenia ustawicznego to do wniosku dołącza: 1 Załącznik nr 1 oraz 4 Załączniki nr 1a,
    • 2 rodzajów / tematyk kształcenia ustawicznego to do wniosku dołącza: 2 Załączniki nr 1 oraz 8 Załączników nr 1a,
    • 3 rodzajów / tematyk kształcenia ustawicznego to do wniosku dołącza: 3 Załącznik nr 1 oraz 12 Załączników nr 1a.
  3. dokonywanie rzetelnego rozeznania cen rynkowych wskazanych we wniosku rodzajów / tematyk kształcenia ustawicznego,
  4. zawieranie we wniosku szczegółowego uzasadnienia potrzeby odbycia kształcenia ustawicznego, które pozwoli potwierdzić spełnienie przesłanek wskazanych we wniosku priorytetów wydatkowania środków z KFS w odniesieniu do każdego uczestnika kształcenia.

    Np. w przypadku wskazania Priorytetu nr 1 „wsparcie kształcenia ustawicznego osób zatrudnionych w firmach, które na skutek pandemii COVID-19, musiały podjąć działania w celu dostosowania się do zmienionej sytuacji rynkowej" uzasadnienie we wniosku musi zawierać następujące informacje:
    • jakiego rodzaju zmiany w profilu działalności lub poszerzenie/rozwój działalności nastąpiły u Wnioskodawcy i jaki miały one związek z pandemią COVID-19,
    • w jakie w związku z tymi zmianami nowe umiejętności czy kwalifikacje muszą zostać wyposażone osoby wskazane do objęcia kształceniem ustawicznym.
    Tematyka i program szkolenia muszą odzwierciedlać informacje zawarte w ww. uzasadnieniu.
Informacje o publikacji dokumentu